KANCELARIA

O kancelarii

Kancelaria Adwokacka Oliwii Babiarz jest dynamicznie rozwijającą się kancelarią z siedzibą w Katowicach, oferującą szeroki wachlarz usług prawnych. Obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców w oparciu o wiedzę merytoryczną oraz zdobyte doświadczenie prawnicze. Gwarantuje zaangażowanie w każdą sprawę klienta oraz pełen profesjonalizm w świadczeniu usług.

Kancelaria oferuje kompleksową pomoc prawną w postaci:

  • udzielania porad prawnych w zakresie zasadności planowanego powództwa oraz wskazanie ryzyka z nim związanego czy konieczności ponoszenia kosztów związanych ze sprawą;
  • prowadzenia sprawy w imieniu Klienta sprawy w sądach, urzędach, przed organami ścigania czy przed innymi instytucjami;
  • sporządzania pism przedprocesowych, pism procesowych, w tym środków zaskarżania;
  • sporządzania opinii prawych w oparciu o stan faktyczny zlecającego,
  • pomocy w zakresie egzekucji wierzytelności czy negocjacji z wierzycielami
  • przygotowywania projektu umów lub innych dokumentów bądź dokonania ich analizy prawnej.

Celem działania Kancelarii jest przede wszystkim skuteczność, a tym samym zadowolenie Klienta.

Oliwia Babiarz

Jestem Absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – studiów na kierunku prawo (2008 – 2013) oraz podyplomowych studiów z zakresu Służby Zagranicznej i Międzynarodowej odbytych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2016-2017). W latach 2015 – 2018 odbywałam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach. Zostałam wpisana na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach. W latach 2017-2018 byłam pracownikiem Wydziału ekonomiczno-politycznego Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Atenach. Biegle władam językiem angielskim, w tym także posługuję się terminologią prawniczą.

Moja działalność skoncentrowana jest przede wszystkim wokół spraw z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego.

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa sportowego poprzez świadczenie usług na rzecz zawodników bądź klubów piłkarskich czy też w sprawach dotyczących prawa pracy, prawa konsularnego oraz prawa spadkowego. Posiadam również duże doświadczenie w zakresie windykacji należności, w tym e – windykacji (elektroniczne postępowanie upominawcze).

Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego (PTPS).

Ewelina Papaj-Gajek

Posiada wieloletnie doświadczenie w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego, w tym spraw o rozwód i separację, dotyczących władzy rodzicielskiej, ustalenia kontaktów z dziećmi,w sprawach o alimenty czy podział majątku, a także prawa spadkowego, w tym spraw o stwierdzenie nabycia spadku, zachowek czy dział spadku.

Specjalizuje się w sprawach związanych z nieruchomościami, w szczególności regulacją stanów prawnych nieruchomości ( w tym zasiedzenia, zniesienie współwłasności), umowami dotyczącymi nieruchomości, prawem użytkowania wieczystego, wywłaszczeniami i zwrotami nieruchomości. Posiada duże doświadczenie w zakresie służebności gruntowych i służebności przesyłu.

Rekomendacje

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Nie czekaj dłużej, bo czas ma znaczenie. Skontaktuj się ze mną, a ja rozpatrzę Twoją sprawę.