ADWOKAT PRAWO KARNE KATOWICE

Prawo karne

 • pomoc prawna w przypadku zatrzymania, stosowanych środków zapobiegawczych, tj. tymczasowe aresztowanie,
 • obrona podczas postępowania przygotowawczego i sądowego,
 • obrona w sprawach o wykroczenia,
 • reprezentowanie pokrzywdzonego przed sądem na wszystkich etapach postępowania karnego,
 • występowanie w charakterze oskarżyciela posiłkowego,
 • obrona skazanego w postępowaniu wykonawczym, w tym sporządzanie wniosków tj. o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, o przerwę w wykonaniu kary dotyczącej pozbawienia wolności, o udzielenie zezwolenia na odbycie kary dotyczącej pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego (SED), wnioski o warunkowe przedterminowe zwolnienie,
 • pomoc polegająca na udzielaniu porad prawnych oraz przygotowywaniu pism procesowych, jak np. apelacje, zażalenia, kasacje.

Kancelaria Adwokacka Oliwia Babiarz – prawo karne

Adwokat Katowice Oliwia Babiarz zajmuje się świadczeniem profesjonalnych usług w zakresie prawa karnego, karno-skarbowego, a także prawa wykroczeń. Występuje także w charakterze obrońcy osób oskarżonych oraz podejrzanych, a także pełnomocnika pokrzywdzonych w sprawach karnych. Kancelaria Adwokacka Oliwia Babiarz świadczy pomoc prawną dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych na najwyższym poziomie. Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie. Każdy przypadek jest inny, wymaga innego podejścia i dobrania innych metod działania. To dlatego opracowuję indywidualny tok działania, a każdy Klient może liczyć na fachowe wsparcie jeśli chodzi o sprawy karne. Dbam również o bezpieczeństwo danych osobowych.

Kancelaria Adwokacka Oliwii Babiarz – porady dotyczące spraw karnych – adwokat Katowice

Warto mieć świadomość, że usługi prawne to cały zespół przepisów, które jasno określają wszelkie zakazy oraz nakazy postępowania. W sposób klarowny wskazują czyny, które są uważane za przestępstwo, regulują sankcje w przypadku złamania przepisów i sposoby wykonania kary. Mogą być to kary pozbawienia wolności, ograniczenia jej lub grzywna. Sprawy w zakresie prawa karnego dotyczą tych wszystkich przypadków, w których osoba zostaje podejrzana lub oskarżona o popełnienie zabronionego czynu. Cała gama usług prawnych może także obejmować sprawy dotyczące m.in. pobić, oskarżeń o wyłudzenia, przestępstw skarbowych, kradzieży, fałszerstw, oszust, prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości, oskarżeń o naruszenie nietykalności cielesnej. Adwokat, który posiada niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w orzecznictwie sądów to adwokat karnista. Mecenas Oliwia Babiarz to specjalistka doskonale znająca Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego oraz Kodeks karny wykonawczy. Skorzystaj z usług profesjonalnej kancelarii adwokackiej.

Kancelaria adwokacka Katowice – adwokat Katowice

W sprawach karnych często kluczowym czynnikiem jest czas. Aby zwiększyć szanse na powodzenie, nie warto go tracić. W momencie, gdy dana osoba popełni jakieś przestępstwo, stanie się jego ofiarą lub jest podejrzewana o popełnienie czynu karalnego, powinna niezwłocznie skontaktować się z adwokatem karnistą. Kancelaria prawna w takiej sytuacji jest w stanie szybko zareagować i zacząć działać. Im dłużej będzie zwlekać, tym trudniej będzie ustalić linię obrony postępowania karnego, porozmawiać z pełnomocnikiem przed przesłuchaniem przez organy ścigania. Co istotne, z pomocy prawnika można skorzystać już na etapie postępowania sądowego. Chętnie udzielę niezbędnych informacji dotyczących współpracy z moją Kancelarią Adwokacką. Zachęcam do kontaktu w celu ustalenia szczegółów oraz indywidualnych dalszych kroków, które zostaną podjęte. Posiadam szerokie doświadczenie, jeśli chodzi o sprawy karne i nie tylko. Każdy, kto potrzebuje pomocy, z pewnością ją otrzyma. Kancelaria Adwokacka Adwokat Babiarz świadczy usługi z zakresu prawa karnego, prawa cywilnego, prawa sportowego, prawa nieruchomości. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, zachęcam do kontaktu.

Specjalizacje

 • Prawo cywilne
 • Prawo spadkowe
 • Prawo pracy
 • Prawo nieruchomości
 • Prawo sportowe
 • Prawo konsularne

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Nie czekaj dłużej, bo czas ma znaczenie. Skontaktuj się ze mną, a ja rozpatrzę Twoją sprawę.